HAKKIMIZDA

1987 yılında, Afyonkarahisar Merkez’de, 800 m² kapalı alanda Özuğur Plastik A.Ş. adı altında polietilen, PVC Şişe ve kavanoz üretimine başlayarak plastik sektörüne adını duyuran şirketimiz;
2001 yılında ortaklık yapısını değiştirmiş, ÖZPET AMBALAJ adıyla Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı yatırımlarla, 4.000 m² kapalı alan içerisindeki en son teknolojiyi taşıyan enjeksiyon ve şişirme makinaları ile sektördeki bilgi ve tecrübesini de birleştirerek, preform, geniş ağızlı kavanoz, dar ağız şişe ve kapak üretimi ile sektörde emin adımlarla yürümeye başlamıştır.
Üretim ve pazar payı hedeflerine ulaşan; kazanımlarını yatırıma dönüştüren ÖZPET AMBALAJ kapalı alanını 8.000 m² ye, Şube sayısını 4’e, takım arkadaşı sayısını 170 kişi’ ye, yükseltmiş, 3 ülkeye ihracata başlamış ve hedeflerini daha da ileriye taşımıştır.
Ülkemizde kalitesi ve ticari büyüklükleri ile gündemde olan birçok yağ, turşu, zeytin ve gıda firmalarının tercihi olabilmenin de ayrıca haklı gururunu yaşamaktayız.
Ürünlerimizin tamamı ,Türk Gıda Kodeksi Gıda ile Temas eden madde ve malzemeler yönetmeliğine uygun olup;ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve FSSC 22000 ( V 4,1 ) Gıda Güvenlik Sistemi standartları ile üretilmektedir.
ÖZPET AMBALAJ Ülkemizde Marka ve Lider konumda olabilmek adına, müşteri memnuniyeti ve piyasa ihtiyaçları odaklı olarak ürün yelpazesini genişletmiş, üstün kaliteli ürünler için gerekli altyapıları tamamlamış ve profesyonel takım arkadaşları ile beraber en iyi fiyat ve teslim zamanı ilkeleri ile yoluna devam etmektedir.


Duyuru & Haberler

Etkinlik ve Duyurularımız Hakkında Güncel Haberler